Martinská Ferrata

Veľmi atraktívna Ferrata HZS Martinské hole je skutočnou adrenalínovou lahôdkou.

Martinské Hole

Martinské hole alebo ľudovo Martinky je lokalita, rekreačné a turistické stredisko v Lúčanskej Malej Fatre, západne smerom od mesta Martin, na južnom svahu vrcholu Krížava.

Hradište

Hradište (677 m n. m.) je vrch v Malej Fatre v okrese Martin na Slovensku. Vrch sa nachádza mimo hlavného hrebeňa pohoria, vysunutý smerom do Turčianskej kotliny. V masíve kopca možno nájsť malé ložiská uhlia, na vrchole sú navŕšené valy niekdajšieho hradiska.

Minčol

Minčol (1 363,9 m n. m.) je mohutný vrch v hlavnom hrebeni Lúčanskej Malej Fatry. Leží približne 12 km juhovýchodne od Žiliny.

Šútovský vodopád

Šútovský vodopád je štvrtý najvyšší vodopád na Slovensku a najvyšší v Malej Fatre.
Nachádza sa v Malej Fatre vo výške 830 m n. m. približne 4 km od obce Šútovo. S výškou 38 m je najvyšším vodopádom v Malej Fatre. Je napájaný vodou zo Šútovského potoka, ktorý má svoj prameň v neobyčajnom skalnom útvare Mojžišove pramene. Tie sú od vodopádu vzdialene asi 1 km. Potok priamo nad vodopádom má šírku 2,5 metra.

Jahodnícke háje Múzeum slovenskej dediny

Múzeum je najväčšou národopisnou expozíciou v prírode na Slovensku. V jeho areáli je nateraz sústredených takmer 150 obytných, hospodárskych, technických, spoločenských a sakrálnych stavieb z regiónov Orava, Turiec, Kysuce a Liptov.

Múzeum Martina Benku

Táto stála expozícia predstavuje autentické prostredie a dielo národného umelca Martina Benku (1888-1971), jednej z najvýznamnejších osobností zakladateľskej generácie slovenskej výtvarnej moderny, prezentujúcej život a mýtus rodnej zeme.

Hasičské múzeum

Prehliadka múzea pozostáva z expozície konských a ručných striekačiek, expozície motorových striekačiek, oddelenia výzbroje a výstroje, zbierky medzinárodných uniforiem a dvoch expozícií hasičských automobilov. Expozície sa nachádzajú v troch rôznych budovách v rámci areálu SIM. V areáli sa taktiež nachádza malá ZOO farma, grilovacie zóny, športoviská a pumptrack dráha.

Slovenské komorné divadlo

Slovenské komorné divadlo v Martine je jednou z profesionálnych činoherných scén v stredoslovenskom regióne.

Železničné múzeum

Súčasťou expozície je niekoľko modelových koľajísk aj oba naše modelárske vozne. Výstava je postupne zveľaďovaná a rozširovaná o nové exponáty.

Lanový park

Adrenalínovo-zábavné športovisko je určené pre dospelých a pre deti už od troch rokov. Ponúka 30 prekážok a tri okruhy.

Čarovný les Nezbudská Lúčka

Koliba Panoráma má pre vás pripravený najväčší Rozprávkový les, ktorý je dlhý 1 km. Zažite tak čaro rozprávok a potešte sa spolu s vašimi najbližšími. Okrem rozprávkových postavčiek tu nájdete aj živé zvieratká ako psíky, somáriky, kravičky. V areáli je krásny výhľad na hrad Strečno.

Plte na Váhu

Prvá pltnícka a raftingová spoločnosť s r.o. (PPRS) vznikla v roku 1999 ako podnikateľský subjekt, ktorého hlavnou náplňou je obnovenie tradície pltníctva na Váhu, v jeho historicky najznámejšom úseku – v strečnianskej úžine.
Plavby sa vykonávajú na pltiach s typovým označením Strečno. Stále väčší záujem klientely z celého sveta ich spokojnosť, iba priaznivé ohlasy a profesionálne zvládnutie celého spektra služieb v rámci tejto nezvyčajnej ponuky s typickými slovenskými prvkami, sú predpokladom, že aj Vy navštívite túto atrakciu.

Koliba

Koliba 77 je reštaurácia s tradičnou slovenskou kuchyňou.
Pre milovníkov histórie sa nachádza v blízkosti Múzeum slovenskej dediny, hrad Strečno s možnosťou plavby na plti po Váhu.

Stránske Medvede

Prechádzka na Stráne bola vždy spojená so zastávkou v „Medvedi“, ako to miesto familiárne Martinčania volajú.
Je to práve 26 rokov, keď z malého obchodíku s potravinami vznikla príjemná lokálna krčmička „Stránske Medvede“.